Aktualności

AKTUALNOŚCI

Promocje
Artykuły
Techniczne
Wydawnictwa
Wydarzenia
Inne

Autodesk wprowadza Dynamo Studio i Formit 360 Pro.

/ 09-06-2015

 

 oraz

 

Niedawno (14.05.2015) Autodesk wprowadził Autodesk FormIt 360 Pro i Autodesk Dynamo Studio, dwa nowe narzędzia do projektowania koncepcyjnego, zaprojektowane by wspierać płynną i efektywną pracę opartą o Modelowanie Informacji o Budynku (BIM).

 

Autodesk FormIt 360 Pro

Nowy Autodesk FormIt 360 Pro oferuje potężne analizy i współpracę przez chmurę – możliwości dotychczas niedostępne w darmowej wersji FormIt 360.

Tak jak wersja darmowa, FormIt 360 Pro jest sieciową i mobilną aplikacją dla wczesnego stadium koncepcyjnego projektowania opartego o BIM. Pomaga użytkownikom szybko chwytać pomysły projektowe używając intuicyjnych narzędzi do szkicowania 3D a następnie współpracując z innymi, analizować i modyfikować projekt.

Autodesk FormIt 360 Pro idzie jednak o krok dalej dodając analizy i współpracę w chmurze. Użytkownicy od początku procesu projektowego mogą śledzić wydajność energii i analizę solarną,  obserwować relację pomiędzy koncepcją projektową i lokalizacją miejsca wraz ze ścieżkami słońca i cienia w ciągu dnia, i co ważne, zaimportować fizyczną mapę do ich modelu.

Dzięki FormIt Collaboration dla formIt 360 Pro, architekci mogą pracować na modelach jednocześnie z innymi członkami zespołu, w podróży na iPadzie lub tablecie z Androidem, lub na biurowym komputerze. Zarówno FormIt 360 jak i FormIt 360 Pro oferują natywną integrację z Autodesk Revit, tak by użytkownicy mogli w łatwy sposób łączyć projekty koncepcyjne z dalszymi procesami BIM dla lepszego przepływu informacji płynniejszego procesu projektowania. Nowa funkcja, FormIt Converter, pozwala użytkownikowi importować dane ze SketchUp i Revit'a jako edytowalną geometrię.
 

 

"Projektowanie koncepcyjne zawsze było ważną częścią procesu projektowania architektonicznego, ale zostało odłączony od innych części procesu pracy" – mówi Jim Lynch, wiceprezydent Building and Collaboration Product Line Group, Autodesk.  „FormIt 360 Pro i Dynamo Studio pomagają wesprzeć etap projektowania koncepcyjnego i dają architektom możliwości do stworzenia płynniejszego niż kiedykolwiek wcześniej, połączonego z procesami BIM, przepływ pracy.

 

Autodesk Dynamo Studio

Nowe Dynamo Studio pomaga projektantom tworzyć logikę wizualną, badać parametryczne projekty koncepcyjne i automatyzować zadania w autonomicznym środowisku.

Przed wprowadzeniem Dynamo Studio projektanci zmuszeni byli używać Dynamo w połączeniu z innym oprogramowaniem do projektowania i dokumentacji. Jako samodzielne, swobodne rozwiązanie Dynamo Studio pomaga pomaga rozszerzyć projekt do interoperacyjnych przepływów pracy dla dokumentacji, produkcji, koordynacji, symulacji i analizy oraz szybszego testowania i iteracji projektów dla znajdowania nowych rozwiązań w krótszym czasie.

Poprzez połączenie tego darmowego rozwiązania z dodatkowymi korzyściami jakie niesie ze sobą kompatybilność z Autodesk Revit, Autodesk Navisworks, Autodesk Robot Structural Analysis Professional, Excel, SAP2000, Tableau, Rhinoceros i innymi aplikacjami, Dynamo Studio wspiera bardziej płynną i efektywną pracę nad projektem w ramach BIM. To zapewnia większą swobodę i elastyczność, umożliwiając projektantom rozwiązywania problemów szybciej poprzez projektowanie przepływu pracy, które napędzają geometrię i zachowanie budowy modeli projektowych.

 

 

Więcej informacji o Dynamo, video tutoriale dla początkujących i zaawansowanych oraz tutoriale w wersji PDF znajdziesz na stronie dynamobim.com

Tutoriale do FormIt 360 znajdziesz na kanale YouTube Autodesk Building Solutions.