Aktualności / Inne

AKTUALNOŚCI

Promocje
Artykuły
Techniczne
Wydawnictwa
Wydarzenia
Inne

Extension2 dla 3dsMax 2016

/ 01-01-2016

1 grudnia 2015 pojawił się drugi dodatek do programu 3dsMax 2016. Dodadek dostępny jest dla wszystkich klientów posiadających program wraz z subskrypcją.

Unowocześnienia dotyczą pięciu elementów: Max Creation Graph, Materials and Maps, Test Tools, CFD and Simulation Data  Print Studio oraz Support.

Usieciowienie licencji Autodesk

/ 08-12-2015

Z początkiem przyszłego roku Autodesk planuje wprowadzić zmiany dotyczące usieciowienia licencji (Network License Activation Fee). Od 1 lutego 2016 nie będzie możliwości zakupienia usieciowienia do licencji SLM.

To jest ostatnia chwila na skorzystanie z możliwości zakupu usieciowienia.

BIM: Polska perspektywa - podziel się swoją opinią.

/ 30-09-2015

Autodesk podjął inicjatywę opracowania badania na temat stanu obecnego i perspektyw BIM w Polsce, na tle zmian w branży architektoniczno-budowlanej.

Badanie „BIM - polska perspektywa" realizowane będzie przez Millward Brown. Patronat honorowy nad nim objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Wypełnij ankietę i otrzymaj raport jako pierwszy!

10 kroków do modelowania informacji o budynku (BIM)

/ 30-05-2015
W trakcie ostatniej dekady BIM (modelowanie informacji o budynku) zmienił sposób projektowania i proces budowy, istotnie wpływając na czas i koszty z nimi związane. Instytucje rządowe na świecie spostrzegły zalety BIM i zalecają korzystanie w coraz większym stopniu z procesów BIM w przetargach publicznych. Jednakże BIM interesuje nie tylko instytucje rządowe. Podczas gdy sektor publiczny wprowadza wymogi BIM, sektor prywatny jest bardziej zainteresowany współpracą z zespołami, które już w tej chwili są  gotowe na BIM. Wzrasta liczba głównych wykonawców, którzy wprowadzają „wymóg” BIM w niektórych projektach – nawet w krajach, gdzie nie jest to spowodowane ustawodawstwem.

Na Austodesk LABS pojawił się nowy program do symulacji pożaru. Project Scorch.

/ 03-02-2015
Program pozwala łatwo zaadoptować pliki z takich programów jak: Simens NX , Catia V5, Inventor, AutoCAD. Autodesk Scorch pozwala określić prawdopodobne miejsce powstania pożaru i przeprowadzić symulacje zachowania dymu, ognia oraz materiałów lotnych wraz z upływem czasu.

Program dostępny jest na witrynie Autodesk Apps, która skupia nowe projekty realizowane  z myślą o ułatwieniu pracy. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest utworzenie konta oraz mailowy feedback w celu udoskonalenia aplikacji.

Stwórz niesamowite treści rozrywkowe

/ 28-10-2014
Rozwiązanie Autodesk® Media & Entertainment pozwala filmowcom, twórcom gier i programów telewizyjnych na podejmowanie złożonych wyzwań produkcyjnych. Rozwiązania Autodesk® Media & Entertainment mogą pomóc zwiększyć wydajność produkcyjną , dzięki czemu można tworzyć innowacyjne treści rozrywkowe zgodnie z harmonogramem i budżetem.