IESVE dla inżynierów  

IESVE DLA INŻYNIERÓW

Redukcja kosztów energii ze zintegrowaną analizą wydajności

 

MODEL IT

ModelIT służy do zarządzania geometrią budynku. Program pozwala utworzyć, importować, modyfikować model budynku odpowiedni dla każdego etapu procesu projektowania.
Można tutaj tworzyć i edytować geometrię prostych modeli, mas lub bardzo szczegółowych projektów budowlanych. MODEL IT jest podstawową aplikacją niezbedną do pracy na pozostałych aplikacjach IESVE.

Program współpracuje z:

  • SketchUp plug-in
  • Revit plug-in
  • gbXML import facility
 

SunCast

Program pozwalający przeanalizować jak zyski od nasłonecznienia oddziaływują na budynek. Dzięki wizualizacji jesteśmy w stanie podgladnąć nasłonecznienie padające na fasady oraz wewnątrz budynku, oszacować efektywaność cieniowania okien. Uzyskane w ten sposób zyski są rownież wykorzystywane do obliczeń zapotrzebowania na ciepło w aplikacji ApacheSIM  

ApacheSIM

Narzędzie służace do symulacji zapotrzebowania na ciepło.
Program modeluje zależności pomiędzy budynkiem, środowiskiem zewnętrznym, wewnętrznymi obciązeniami oraz procesami zachodzącymi w budynku.
ApacheSIM wykorzytuje obliczenia z innych modułów IESVE i uwzględnie je w kalkulacji.
 

FlucsPro

 

Narzedzie pozwala krok po kroku kalkulować natężenie światła i nasłonecznienie na dowolną powierzchnie budyku. Oblicza liczbę urządzeń elektrycznych wymaganych aby zapewnić odpowiednie oswietlenie pomieszczeń.
Program pozwala dokonać kalkulacji pod kątem certyfikacji LEED, Breem, BB87.

 

   

Macroflow

Symuluje przepływ powietrza w pomieszczeniach uwzględniając temperatury, prędkość oraz kierunek rozchodzenia się strumieni.  
     

 

 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z działem technicznym.

Regularnie w ciągu miesiąca odbywają sie darmowe webinaria z każdego modułu programu IESVE. Każda sesja trwa 1,5 godziny i jest przygotowana pod kątem klienta.

Kontakt: 533-221-996 Jakub Wróbel